Zasieki Concertina


Zasiek Concertina
Zasiek Concertina
przykłady wykorzystania zasieków Concertina
Wzmocnienie ogrodzenia zasiekami Concertina na dole i u góry
Concertina na zwieńczeniu ogrodzenia
Komplente ogrodzenie wykonane z zasieków Concertina
zapora mobilna
Zapora przenośna-mobilna

Zasieki Concertina, wykonanie są z drutu ostrzowego zwiniętego w spiralne kręgi, które następnie są ze sobą spinane specjalnymi , mocnymi złączkami stalowymi. Po rozciągnięciu tworzy się przestrzenny walec, stabilny i sztywny.

Zastosowanie zasieku Concertina na zwieńczeniu ogrodzenia dowolnego typu radykalnie utrudnia jego sforsowanie. Rozwiązanie to jest o wiele bardziej skuteczne niż zastosowanie zwykłego drutu kolczastego lub ostrzowego lub tzw. zasieków spiralnych. Zasieki Concertina tworzą sztywną i stabilną zaporę, a do ich rozsunięcia trzeba wykonać cięcie w co najmniej trzech miejscach.

Prawidłowo wykonane ogrodzenie ze zwyżką z zasieku Concertina jest bardzo dobrym medium dla wszelkiego rodzaju elektronicznych systemów detekcji, wykrywających próby forsowania ogrodzenia.

Oprócz montażu na zwieńczeniach ogrodzeń zasieki Concertina wykorzystywane są do budowy samonośnych ogrodzeń, zapór inżynieryjnych w tym również mobilnych.

Ilość złączek przypadających na jeden krąg różni się w zależności od średnicy nominalnej zasieku.

konstrukcja Concertiny

W naszej ofercie w ciągłej sprzedaży posiadamy zasieki Concertina wykonane z profilu Ultra o średnicach nominalnych 450mm, 730mm i 90mm . Profil Ultra jest wskazany ze względu na jego większą sztywność i stabilność, a także ze względu na duże i solidne ostrza.

Na zamówienie dostępne są zasieki Concertina wykonane z innych profili drutu ostrzowego.

Concertina

Na żądanie klienta jesteśmy w stanie dostarczyć zasieki o innej średnicy, a także wykonane z drutu ostrzowego o innym profilu np. Medium lub Short.

Należy pamiętać, ze podczas rozciągania i montażu średnica zasieku zmniejsza się o około 10% - tym bardziej im mocniej zostanie rozciągnięty zasiek.

TABELA DOSTĘPNYCH ZASIEKÓW CONCERTINA

NUMER KATALOGOWYTyp ostrzaWysokość nominalnaIlość złączek na 1 krąg Ilość kręgów w zasiekuZalecana długość po rozciągnięciu (parametr pomocniczy)
ZC-UB-450/3/55Ultra450 +/- 5%355 +/- 18m
ZC-UB-730/5/55Ultra730 +/- 5%555 +/- 110m
ZC-UB-980/5/55Ultra980 +/- 5%555 +/- 112m
ZC-UB-730/3/55Ultra730 +/- 5%355 +/- 112m